ďalšie

Fotka je mŕtva

Fotka je mŕtva

Relácia Fotka je mŕtva približuje prostredníctvom rozhovorov so súčasnými slovenskými fotografmi a fotografkami slovenskú fotografickú scénu, rozmanitosť fotografickej tvorby, tvorivé koncepty a spôsoby uvažovania umelkýň a umelcov, pre ktorých je fotografia hlavným nástrojom sebavyjadrenia.

Projekt Fotka je mŕtva vznikol ako autorský projekt filmárky a fotografky Sone Maletz, ktorým sa snaží robiť osvetu s ambíciou priblížiť fotografiu aj bežnému človeku. V rozhovoroch s fotografmi a fotografkami hľadá odpoveď na otázku, či je fotografia v súčasných pomeroch mŕtva.

V relácií Fotka je mŕtva môžete vidieť rozhovory s Tomášom Benedikovičom, Jozefom Ondzikom, Janou Ilkovou, Kvet Nguyen, Borisom Némethom, Petrom Župníkom, Milotou Havránkovou, Robertom Vanom, Viki Kollerovou, Martinom Kollárom, Lenou Jakubčákovou, Martinom Štrbom, Juditou Csáderovou, Martinom Marenčinom, Andrejom Balcom, Alanom Hyžom, Karinou Golisovou, Zuzanou Pustaiovou, Oljou Triaška Stefanović, Branislavom Šimončíkom a Kamilom Vargom.