Matej Kalina

Pápež František na Slovensku

Prílet pápeža Františka na bratislavské letisko sprevádzali hlasné ovácie, na ktoré neboli uši svätého otca pripravené.

Limuzína priváža hlavu katolíckej církvi na audienciu do Prezidentského paláca. Blízky kontakt pápeža Františka s veriacimi je pod neusálym dohľadom jeho telesného strážcu.

Oficiálne prijatie Zuzanou Čaputovou v Grasalkovičovom paláci, kde sa pápež František po prehliadke vojenskej čestnej stráže pozdravil aj so zamestnancami kancelárie prezidentky.

Návštevu Svätého Otca v bratislavskom Dóme svätého Martina, mohla verejnosť sledovať na veľkoplošnej obrazovke na Rudnayovom námestí. Priestoru dominuje socha Antona Bernoláka, slovenského rímskokatolíckeho kňaza a jazykovedca.

Po slávnostnej omši v Dóme svätého Martina neobišiel veriacich a venoval im na diaľku symbolický pozdrav.

Omša v Šaštíne – Strážach, ktorú na sviatok Sedembolestnej panny Márie celebroval pápež František sa zúčastnilo napriek pandémii koronavírusu niekľko desiatok tisíc zaočkovaných veriacich.

Rehoľné sestry, ktoré sa v Šaštíne zišli z celého Slovenska, mali vyhradený vlastný sektor.

Zvítanie s kňazmi. Pápež František po tom, čo zo svojho papamobilu pozdravil zhromaždených veriacich, neobišel ani duchovných.

Koordinácia návštevníkov svätej omše v Šaštíne prebehla napriek hojnej účasti priam ukážkovo.

Matej Kalina
2021,  Pápež František na Slovensku

Hlava Katolíckej cirkvi navštívila Slovensko na pozvanie prezidentky Zuzany Čaputovej. Pápež Fratišek počas štvordňovej návštevy absolvoval stretnutie s veriacimi v Bratislave, Prešove, Košiciach a Šaštíne, kde na záver celebroval omšu na otvorenom priestranstve v blízkosti Baziliky Sedembolestnej Panny Márie.